Kategorie
Bez kategorii

Pattern Draw – rysowanie palcem po śladzie

Kilkanaście tygodni temu przyrządziłem MaxPainta – prostego apk-a dla Maksa, aby mógł sobie pomazać palcem po tablecie. MaxPaint został napisany w rfo-basic-u, który jest prostym interpreterem działającym bezpośrednio na Androidzie i nie ma swojego odpowiednika windowsowego. Jest do niego na Windows fajne narzędzie do budowania gotowych plików APK, które ochoczo wykorzystałem.

Jednak pisanie aplikacji na tablecie nie jest… Hm… W najmniejszym stopniu ergonomiczne (jest po prostu cholernie niewygodne). Pisanie w notepadzie (++) i przenoszenie na tablet w celu testowania – do kitu… Szukałem zatem innego rozwiązania, które uwolniłoby mnie od kodowania w Javie (choć i tego summa summarum pewnie nie uniknę, gdy trzeba będzie zrobić coś wyrafinowanego). Na jakimś forum znalazłem komentarz odnoszący się do systemu tworzenia aplikacji androidowych online w MIT. Zajrzałem na strony App Inventora i… Zrobiłem modyfikację poprzedniej aplikacji – Pattern Draw, służącą do rysowania palcem po śladzie.

Pierwszy wieczór poświęciłem na obejrzenie przykładowej aplikacyjki – PaintPot – służącej do tego samego co MaxPaint, czyli do mazania (w odmienny nieco sposób) palcem po ekranie. Drugi wieczór „poszedł” na przygotowanie PatternDraw, który można stąd pobrać. Jest to dopiero prototyp, ale już działający! Powstał bez napisania żadnej linii kodu. Jestem sam zaskoczony, co opracowano w MIT – App Inventor daje dostęp do wielu funkcji Androida (też np. na czytanie tekstu i to po polsku), a pisanie aplikacji polega na montowaniu z klocków.

AppInventor

Tak wygląda applet Javy służący do przygotowania kodu aplikacji w MIT App Inventor

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *